قلعه التز

[vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]

قلعه التز | شکوه به سبک قرون وسطا در دل جنگل

قلعه التز ، متعلق به قرون وسطی است که در بالای تپه‌ها و نزدیکی رودخانه‌ی موزل، میان دو شهر کوبلنز و تریر آلمان قرار دارد. این قلعه هنوز هم متعلق به خانواده‌‌ی التز است که از ابتدا ی قرن ۱۲ (سی و سه نسل قبل) در همین محل زندگی می‌کردند. ۳ قلعه ی التز، بورشیم و لیسینجین تنها قلعه‌هایی اند که در حوزه رود راین قرار دارند و هنوز دست نخورده و سالم باقی مانده اند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4047″ img_size=”800*800″ alignment=”center”][vc_column_text]سرگذشت قلعه التز

قلعه التز اصطلاحا متعلق به جامعه وارثان مشترک است. در واقع این نوع قلعه‌ها به چندین بخش تقسیم می‌شوند که هر کدام به خانواده‌های و یا شاخه‌‌های مختلف از یک خانواده تعلق می‌گیرد. این اتفاق معمولا هنگامی رخ می‌دهد که سرمایه داران و صاحبان یک یا چند ملک همراه با هم یک کاخ یا قلعه می‌سازند تا به صورت مشترک مورد سکونت قرار دهند. در دوران قرون وسطی، تنها لردهای (ارباب) بسیار مرفه زمان از عهده ساخت کاخ و قلعه در ملک خود برمی‌آمدند. بسیاری از آنان تنها صاحب یک روستا یا بخشی از روستا بودند. چنین اربابانی در خانه‌های شوالیه زندگی می‌کردند. خانه‌های شوالیه مکانی کوچک و ساده بود و گاها از خانه‌های مستأجران اندکی بزرگ‌تر. در برخی نقاط امپراتوری روم در آلمان فعلی، قانونی بود مبنی بر آن که زمین میان تمام جانشینان ملک تقسیم شود. بنابراین ملک هر جانشین به قدری کوچک بود که توانایی ساخت کاخ را در آن ملک از صاحبان خود سلب می‌کرد.
از همین روی جانشینان به صورت مشترک ملک را سهیم می‌شدند تا بتوانند کاخی باشکوه از برای خود بسازند. بدین صورت هر فرد صاحب بخشی از کاخ می‌شد و همچنین همگی از تحکیم وضعیت دفاعی قلعه سود می‌جستند.
در رابطه با قلعه التز، سه شاخه از یک خانواده بنای ساختمان را نهادند و قلعه دارای سه مجموعه جدا از ساختمان‎‌ها است.
بخش اصلی قلعه شامل ۸ برج خانوادگی‌ است، که هر برج ۳۰ تا ۴۰ متر ارتفاع دارد. هر برج با دیوارهای خارجی مقاوم، مستحکم شده‌ و نسبت به حیاط یک چهارچوب را تشکیل می‌دهند.
حدود ۱۰۰ نفر از اعضا خانواده التز درون بیش از ۱۰۰ اتاق قلعه زندگی می‌کردند.

التز در مرور زمان

پلاتلتز، قدیمی‌ترین بخش قلعه بوده که به سبک رومی ساخته شده است. این خانه در ابتدا در قرن ۹ میلادی تنها یک خانه ساده با پرچین‌هایی خاکی بوده است.
قلعه التز در سال ۱۱۵۷ نقشی کلیدی در محافظت از راه تجاری میان دره موزل و ناحیه ایفل ایفا می‌کرد.
در اواخر سال ۱۴۷۲ خانه روبناخ که به سبک اواخر دوره گوتیک ساخته شده، تکمیل شد. بخش‌های قابل توجه این خانه، سالن پایینی روبناخ، اتاق نشیمن و شبستان روبناخ با دیوارهای تزئین شده و مجلل است.
در بین سال‌های ۱۴۹۰ تا ۱۵۴۰ خانه رودندروف به سبک اواخر دوره گوتیک ساخته شد. قسمت متمایز این خانه، اتاق طاق‌دار بنر است.
خانه‌های کمچنیچ در حدود سال‌ ۱۵۳۰ ساخته و تکمیل شد. مزیت بارز این خانه، تجهیز تک تک اتاق‌ها به سیستم گرمایشی‌ است در حالی که در باقی ساختمان‌های قلعه تنها یک یا دو اتاق به سیستم گرمایشی مجهزند.

قلعه التز در حال حاضر

امروزه بازدید از خانه‌های روبناخ و رودندروف برای عموم آزاد است، در حالی که قسمت خانواده کمپنیچ هنور در اختیار صاحبان‌ اش است و بازدید عمومی ندارد.
زمان بازدید: کاخ التز هر ساله از ۲۰ مارچ (۱ فروردین) تا ۱ نوامبر (۱۱ آبان) است.
ساعات بازدید: ۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰

قلعه التز کجاست ؟

قلعه التز از ۳ طرف توسط رود التزباخ که انشعابی از بخش شمالی رود موزل است، احاطه شده است. این قلعه بر روی صخره‌ای ۷۰ متری و در راه تجاری تاریخی و مهم میان کشاورزان مرفه و بازار قرار دارد.
آدرس: قلعه التز، مونسترمیفیلد، آلمان[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_btn title=”تورهای اروپا رها سیر” color=”danger” size=”lg” align=”center” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:http%3A%2F%2Frahaseir.com%2Fpackages%2F%25d8%25a7%25d8%25b1%25d9%2588%25d9%25be%25d8%25a7%2F||” button_block=”true”][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن برگه هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
مشاوره تلفنی