کلیسای جامع کلن آلمان

کلیسای جامع کلن، جایی برای تماشای تاریخ و هنر آلمان

شهر کلن آلمان با قدمت دو هزار ساله پر از آثار تاریخی با معماری‌های زیبای هنری است که کلیسای جامع کلن (Cologne Cathedral) یکی از آنهاست.
در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته و با روزانه 20 هزار بازدیدکننده، پربازدیدترین جاذبه گردشگری در آلمان است. همچنین این کلیسا با ارتفاع ۱۵۷ متر، بلندترین کلیسای دو مناره جهان می‌باشد.
ساخت این بنا که اطراف آن با ستون‌های قوس‌دار، نقاشی‌ها و مجسمه‌های زیبا تزئین شده است، در سال ۱۲۴۸ آغاز و در سال ۱۴۷۳ نیمه تمام رها شد. اما در قرن نوزدهم دوباره کار ساخت بنا با نقشه اصلی آغاز شده و در سال ۱۸۸۰ به صورت کامل افتتاح گردید.

کلیسای جامع کلن نه تنها به عنوان یک مرکز مذهبی بلکه به عنوان یک نماد فرهنگی و هنری هم شناخته می‌شود. با معماری گوتیک خیره‌کننده‌اش، برج‌های بلندش و آثار هنری بی‌نظیر در داخل، این کلیسا جذابیت فراوانی برای بازدیدکنندگان دارد.

به طور مشابه، “کلیسای جامع کلمنس‌کیرشه” در مونیخ و “کلیسای جامع فرانکفورت” نیز از دیگر نمونه‌های مهم کلیساهای جامع آلمان هستند. این کلیساها نه تنها به عنوان مکان‌های عبادی بلکه به عنوان نمادهایی از تاریخ و فرهنگ شهرهای خود شناخته می‌شوند و هر ساله جذب گردشگران زیادی می‌شوند.

در مجموع، کلیساهای جامع آلمان نه تنها به عنوان مکان‌های عبادی بلکه به عنوان نمادهایی از تاریخ، هنر و فرهنگ محلی شناخته می‌شوند. این ساختمان‌ها از تمدن و مهارت بی‌نظیر معماران و هنرمندان گذشته شاهکارهایی از معماری و هنر خلق کرده‌اند که همچنان به عنوان جاذبه‌های گردشگری مهمی در آلمان محسوب می‌شوند.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن برگه هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
مشاوره تلفنی