دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری 2

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری واقع در جنوب استان آلبرتای کانادا می باشد و جزء دانشگاه های نسل جدید کانادا می باشد. این دانشگاه یک دانشگاه جامع تحقیقاتی با چهار کالج در کلگری و منطقه ی آلبرتا دارد و پنجمین کالج آن در دوحه ی قطر واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۴۴ به عنوان شعبه ای از دانشگاه آلبرتا شروع به کار کرد و به عنوان مرکزی مستقل در سال ۱۹۶۶ شناخته شد. این دانشگاه از ۱۴ دانشکده و بیش از ۸۵ موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. این دانشگاه بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای دارد و فرصت های یادگیری مادام العمری را برای جامعه علمی فراهم می کند. این دانشگاه هر سال بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۵۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام می کند. دانشگاه کلگری یکی از پنج دانشگاه برتر است که پژوهش و تدریس نو آورانه در آن مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات بسیاری در زمینه ی مهندسی  پترولیوم و ژئو  ساینس در این دانشگاه صورت می گیرد.

دانشکده ها

هنر

طراحی محیطی

تحصیلات تکمیلی

حرکت شناسی

علوم

حقوق

پرستاری

پرستاری (دانشکده قطر)

خدمات اجتماعی (مدد کاری)

دامپزشکی

مدرسه آموزش و پرورش

مدرسه مهندسی  

مدرسه بازرگانی

مدرسه پزشکی

شهریه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

این مساله حائز اهمیت است که شهریه برای دانشجویان بین المللی بیشتر است و برای دانشجویان کارشناسی برابر ۱۸ دلار و ۳۳۸ سنت و برای دانشجویان کارشناسی ارشد از ۳ دلار و ۶۹۳ سنت تا ۱۶ دلار و ۲۲۶ سنت می باشد. علاوه بر هزینه ی ثبت نام دانشگاه مبلغی را به عنوان خدمات نیز در نظر می گیرد.

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی

لطفا اصل مدارک را به دانشگاه کلگری نفرستید چون دانشگاه قادر به عودت به شما نمی باشد. متقاضیان براساس اعتبار دوره ی دبیرستان سنجیده می شوند و باید سوابق قابل قبولی از ۵ موضوع مجزا و مناسب در سال دوازدهم و یا سیزدهم دوره ی متوسطه را ارائه دهند و باید اعتبار کافی و مدارک معتبر از دوره ی دبیرستان فارغ التحصیل شوند. پذیرش برای کلیه برنامه ها به صورت رقابتی صورت می گیرد

مهارت زبان

کسب نمره ی  ۱۰۰ در تافل  و یا نمره ی ۷ در آیلتس

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

مدرک ۴ ساله دوره ی کارشناسی از یک موسسه معتبر

مهارت زبان

کسب حداقل نمره ی ۸۰ در آزمون تافل (آزمون اینترنتی) و یا ۵۵۰ (آزمون نوشتاری)

کسب حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس

: کسب حداقل نمره ۸۰ MELAB

PTE: کسب حداقل نمره ۵۹

استثنا: برنامه فارغ التحصیلی ممکن است در شرایط ویژه ای از تست صلاحیت زبان صرفنظر کند به مانند دارا بودن مدرک لیسانس یا معادل علمی آن از یک موسسه به رسمیت شناخته شده که زبان آموزشی آن انگلیسی است.

کمک هزینه و بورسیه

دانشجویان بین المللی واجد شرایط دریافت کمک های مالی مختلف از طریق دفتر کمک هزینه تحصیلی دانشگاه کلگری می باشند. دانشجویان ثبت نام شده در واحد قطر مجاز به دریافت کمک هزینه ی تحصیلی نیستند مگر اینکه استثنایی در منبع ذکر شده باشد.

کمک های داخلی از طریق دانشگاه کلگری تامین می شود و کمک های خارجی توسط دستگاه هایی مانند دولت های فدرال و استانی و کانادا تامین می گردد.

کمک هزینه ی داخلی

بورسیه پیش دکتری ایزاک ولتون کیلم به دانشجویان دکتری برجسته تعلق می گیرد و توسط کمیته بورسیه تحصیلی و در شرایط رقابلی در دانشکده تحصیلات تکمیلی رتبه بندی می شوند و مقدار آن تا ۳۶۰۰۰ دلار است و تاریخ شروع تقاضا اول نوامبر می باشد و مهلت پایان اول فوریه می باشد.  شایان ذکر است که دانشجو باید میانگین نمره ی ۳٫۵ یا بالاتر را در دو سال آخر تحصیلی کسب کند (هر موسسه میانگین نمره ی منحصر به فرد خود را دارد.

بورسیه استخدام دکتری قابل استفاده توسط دانشجویان بین المللی و کانادایی که در اولین سال برنامه دکتری به طور تمام وقت ثبت نام می کنند و مقدار آن از ۲۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار می باشد.

بورسیه تحصیلی دکترای آزاد بر اساس شایستگی علمی و پتانسیل تحقیقاتی می باشد و مقدار آن تا ۲۰۰۰۰ دلار می باشد. شرایط لازم برای دریافت این بورسیه شامل میانگین خیلی عالی در دو سال پایانی تحصیلی (تمام وقت) ۳٫۵ یا بالاتر می باشد. تاریخ شروع تقاضا اول نوامبر و مهلت پایان اول فوریه است.

بورسیه های خاص و ویژه توسط اهدا کنندگان که مایل به حمایت از بخش مورد علاقه ی ویژه با تحقیقات می باشند تامین می شود و مقدار آن تا ۳۵۰۰۰ دلار می باشد.  تاریخ شروع تقاضا اول نوامبر و مهلت پایان اول فوریه است. دانشجویان باید نیاز مالی خود را نشان دهند تا واجد دریافت آن گردند.

بورسیه تحصیلی ملکه الیزابت یادآور بازدید ملکه از آلبرتا در ماه می سال ۲۰۰۵ میلادی است که پاداش خوبی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در آلبرتا است و مقدار آن در مقطع کارشناسی ارشد ۱۰۸۰۰ و در مقطع دکترا ۱۵۰۰۰ دلار می باشد.

بورسیه تحصیلات تکمیلی آلبرتا برای دانشجویان کارشناسی ارشد تمام وقت سال دوم می باشد که اولا کانادایی باشند و یا دارای اقامت دائم باشند و ثانیا مقیم آلبرتا باشند.  مقدار |این بورسیه ۳۰۰۰ دلار می باشد. شایان ذکر است که متقاضیان باید سال اول را به صورت تمام وقت گذرانده باشند و ثبت نام سال دوم نیز در همان رشته نیز به تایید رسیده باشد. زمان آن هر سال براساس معیار های ارائه شده متفاوت می باشد.

کمک هزینه ی خارجی

برنامه ی بورسیه وانییر برای جذب و حفظ دانشجویان مدرک دکتری در سطح جهانی ایجاد شد که از افرادی که استاندارد بالای علمی از خود نشان دهند حمایت کند و مقدار آن ۵۰۰۰۰ دلار و برای مدت ۳ سال می باشد.

بورسیه تکنولوژی خلاقانه آینده برای دانشجویانی است که بطور تمام وقت در زمینه های تحقیقاتی فعالیت می کنند. مساله ی حائز اهمیت این است که پژوهش دانشجوباید در مورد موضوعات زیر باشد: فناوری اطلاعات و ارتباطات، نانو، امیکس (شامل ژئومیکس، پروتئومیکس، متابولیک، ترنسکریپتومیکس و رگولومیکس) و همچنین حوزه های بهداشت، صنایع زیستی، انرژی و محیط زیست. شایان ذکر است که مقدارآن برابر با ۲۶۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و برای مدت ۲ سال است و برای دانشجویان دکتری برابر با ۳۱۵۰۰ دلار و مدت آن چهار سال می باشد.

مهلت درخواست پذیرش

مهلت ارسال تقاضا برای دانشجویان جدید که برنامه خود را در ماه های می، سپتامبر یا ژانویه آغاز کنند تا ۱۵ ژانویه می باشد، مگر اینکه برنامه مورد نظر مهلت ثبت نام کمتری داشته باشد. مهلت ارسال برای دانشجویان در حال ادامه تحصیل تا اول فوریه می باشد، مگر اینکه برنامه مورد نظر مهلت ثبت نام کمتری داشته باشد.

مخترع زبان جاوا اسکریپ برای کامپیوتر و نخست وزیر قبلی کانادا از فارغ التحصیلان به نام کلگری می باشند.

https://studyabroad.shiksha.com/canada/universities/university-of-calgary

https://www.universitystudy.ca/canadian-universities/university-of-calgary

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلگرام رهاسیر کانال تلگرام رسمی رهاسیر

اینستاگرام رهاسیر صفحه رسمی رهاسیر

تماس با ما

ستاری نبش فردوس شرق

اتوبان ستاری نبش فرودس شرقی پلاک 440

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی رهاسیر