دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو 2

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از برترین دانشگاه های پژوهشی محور در کانادا می باشد و در سال ۱۸۲۷ تاسیس شد و به عنوان یک پیشرو جهانی در تحقیق و تدریس به شمار می رود. این دانشگاه سه دانشکده در مرکز (St. Gorege) و غرب (Mississauga) و شرق (Scarborough) شهر تورنتو واقع شده است. کتابخانه ی دانشگاه تورنتو سومین کتابخانه ی بزرگ در امریکای شمالی محسوب می شود. افکار، نوآوری ها و فعالیت های فارغ التحصیلان تاثیر مثبتی بر جهان دارد.

دانشکده های آن شامل دانشکده ی هنر و علوم، علوم  کاربردی و مهندسی، معماری و نقاشی و طراحی، موسیقی، جنگلداری، اطلاعات، پزشکی، پرستاری، داروسازی، دندانپزشکی و علوم حرکتی و تربیت بدنی می باشد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ براساس رنکینگ جهانی دانشگاه ها QS رتبه ی اول را در رشته ی پزشکی در کل کانادا بدست آورد.  تعداد ۱۷۴۵۲ نفر دانشجوی بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند. در آخرین مهلت درخواست پذیرش برای ترم پاییز اول مارس و برای ترم بهار اول سپتامبر می باشد.

دانشگاه تورنتو برجسته ترین متقاضیان ورود به دوره ی کارشناسی را جذب می کند. مقدار بورسیه ورودی ۶۰۰۰ دلار است و برای دریافت بیشتر بورسیه ها نیازی به ارائه ی درخواست جداگانه نمی باشد.  علاوه بر آن دانشگاه تورنتو دانشجویان ممتازی که در سال های اول تا سوم در دانشگاه تحصیل می کنند را شناسایی کرده و در پایان هر سال تحصیلی براساس عملکردشان به آن ها کمک هزینه ی تحصیلی اعطا می کند. شایان ذکر است که دانشجویان بین المللی نیز واجد دریافت بورسیه تحصیلی می شوند. از آنجایی که اداره ی مهاجرت کانادا پیش از تایید مهاجرت، از همه ی دانشجویان بین المللی درخواست می کند که منابع کافی مالی و تمکن خود را نشان بدهند و بدیهی است که کمک مالی به افرادی تعلق می گیرد که شواهدی مبنی بر تغییر شرایط مالی آنها از زمان ورود به کانادا وجود داشته باشد.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دکتری:

-بورسیه های تحصیلی Connaught برای دانشجویان دکتری که ارزش آن ۳۵۰۰۰ دلار در سال می باشد و این بورسیه قابل تکرار می باشد.

-بورسیه های جهانی Delta Kappa Gamma: این بورسیه جهت فراهم آوردن مناسب برای زنان در نظر گرفته شده است. از این رو متقاضیان بین المللی واجد شرایط باید مونث بوده و به طور تمام وقت در دوره های کارشناسی ارشد یا دکتری ثبت نام کرده باشند و مبلغ آن برابر ۴۰۰۰ دلار امریکا می باشد.  این نکته حائز اهمیتت است که متقاضی نباید شهروند و یا مهاجر مقیم کانادا باشد.

-بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو OPG  : این بورسیه فقط برای یک سال تحصیلی اعطا می شود که شامل ۲ یا ۳ ترم می شود و مبلغ آن برابر ۵۰۰۰ دلار در هر ترم است.

-بورسیه تحصیلی تریلیوم انتاریو OTS

-بورسیه تحصیلات تکمیلی Vanier کانادا: مبلغ آن ۵۰۰۰ دلار در سال و به مدت ۳ سال می باشد.

پذیرش مقطع کارشناسی

فرآیند پذیرش در پاییز آغاز می شود. نکته ی حائز اهمیت در این مورد وجود دارد که دانشجویانی که برای چندین دانشگاه در انتاریو درخواست می دهند باید از تقاضای فرم ۱۰۵ استفاده نمایند و هزینه ی غیر قابل بازگشت ۹۰ دلاری برای متقاضیان فرم ۱۰۵، متقاضیان داخلی، نیمه وقت و رشته های بدون مدرک نیاز است. از این رو شرایط مورد نیاز برای پذیرش هر رشته متفاوت است. مهلت پذیرش متقاضیان بین المللی با توجه به رشته و دانشکده متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات در مورد رشته ی مورد نظر به سایت دانشگاه تورنتو قسمت تقاضانامه ی بین المللی مراجعه بفرمایید.

هزینه ها و شهریه

هزینه های دانشگاهی ترکیبی از شهریه آکادمیک و غیر آکادمیک (هزینه های اجباری) می باشد. هزینه های تحصیلی دانشگاه شامل شهریه، هزینه کتاب و لوازم تحصیلی و هزینه های زندگی می شود. شهریه پایه برای هر دانشجو با توجه به رشته و دانشکده متفاوت می باشد:

۶۰۴۰ دلار و بالاتر برای هزینه شهریه بسته به نوع رشته و کمپ

۱۱۸۵ دلار و بالاتر برای هزینه های جانبی و اتفاقی

۱۰۰۰ دلار و بالاتر برای کتاب و لوازم تحصیلی

۷۹۸۵ تا ۱۵۰۰۰ دلار و بیشتر برای اقامت که با توجه به محل زندگی مورد نظر و وعده ی غذایی خریداری شده توسط دانشکده و یا شما متفاوت می باشد. میزان شهریه برای دانشجویان خارجی از ۱۱۶۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار می باشد.

شرایط مورد نیاز برای دانشجویان ایرانی:

حداقل شرایط پذیرش دوره  کارشناسی ارشد:

مدرک معادل کارشناسی

نمره ی معادل mid-B  : نمره ۳ از ۴ و یا نمره ی ۱۵ از ۲۰

حداقل شرایط پذیرش دوره  دکتری:

مدرک کارشناسی ارشد

نمره ی معادل +B : نمره ۳٫۳ از ۴ و یا نمره ۱۶ از ۲۰

مهارت زبان

چنانچه زبان اصلی شما غیر انگلیسی است، باید صلاحیت زبان شما تایید شود:

آزمون تافل: کسب نمره ی ۹۳ الزامی است

آزمون آیلتس: حداقل نمره ی مورد نیاز ۷ می باشد.

آزمون ارزیابی میشیگان: نمره ی مورد نیاز ۸۵ می باشد.

گواهی صلاحیت زبان انگلیسی COPE: نمره ی مورد نیاز ۷۶ می باشد. ( با کسب حداقل نمره ۲۲ در هر بخش و نمره ۳۲ در بخش نوشتاری)

شایان ذکر است که اگر شما در یکی از دانشگاه های معتبر برخی از کشور های انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید و مدرک دریافت کرده اید نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

هزینه ی ارائه ی تقاضانامه پذیرش برابر ۱۲۰ دلار می باشد. این مبلغ غیر قابل بازگشت می باشد. ممکن است براساس نوع رشته انتخابی هزینه های اضافی دیگری نیز دریافت می گردد. این مبلغ در زمان ارائه آنلاین درخواست و از طریق ویزا کارت یا مستر کارت پرداخت می گردد و تا زمانی که این هزینه پرداخت نشود فایل ارسالی مورد بررسی قرار نمی گیرد.

سوابق دانشگاهی و ریز نمرات اصل و ترجمه شده از سوی یک مرکز ترجمه ی معتبر باید به طور مستقیم و در پاکت مهر و موم شده برای دپارتمان مربوطه در دانشگاه تورنتو ارسال شود.  علاوه بر آن دو توصیه نامه نیز از دیگر موارد مورد نیاز می باشد.

 

https://studyabroad.shiksha.com/canada/universities/university-of-toronto

https://www.topuniversities.com/universities/university-toronto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلگرام رهاسیر کانال تلگرام رسمی رهاسیر

اینستاگرام رهاسیر صفحه رسمی رهاسیر

تماس با ما

ستاری نبش فردوس شرق

اتوبان ستاری نبش فرودس شرقی پلاک 440

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی رهاسیر