دانشگاه اتاوا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]دانشگاه اتاوا 2

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا یکی از بزرگترین دانشگاه های دو زبانه (انگلیسی-فرانسوی) می باشد و دانشجویان می توانند زبان مورد نظر خود را از بین این دو انتخاب کنند. این دانشگاه در سال 1848 تاسیس شد و بیش از 42000 دانشجو در 9 دانشکده ی هنر، حقوق، آموزش، مهندسی، پزشکی، علوم فنی، علوم بهداشت، علوم اجتماعی و مدرسه مدیریت تفلر دارد. شهر اتاوا به عنوان قطب سیاسی کشور کانادا  نیز یاد می شود و به همین دلیل دانشکده ی حقوق در دانشگاه اتاوا، معتبرترین واحد علمی در این رشته در تمام کشور کانادا محسوب می شود.  این دانشگاه در میان ده دانشگاه  تحقیقاتی کانادا قرار دارد و سالانه حدود 300 میلیون دلار بودجه تحقیقی جذب می کند. زمینه های تحقیق شامل بهداشت، علوم ملکولی و محیط زیستی می باشد. دانشگاه اتاوا دارای سه پردیس است که در شهر های اتاوا، تورنتو و ویندسور واقع شده است و آموزش در پردیس تورنتو و ویندسور به زبان فرانسوی می باشد و پردیس اصلی در شهر اتاوا با مساحتی بالغ بر 42 هکتار می باشد. محیط باز و گسترده ی پردیس ها امکانات زیادی را برای دانشجویان از جمله ورزش و پیاده روی فراهم می دارد. از دیگر امکانات پردیس ها می توان به 5 کتابخانه ی مجهز و رستوران های زیادی اشاره کرد. این دانشگاه دارای ده خوابگاه دانشجویی می باشد و انواع گزینه های مسکن را ارائه می دهد. چهار مجتمع از 7 مجتمع مسکونی یک نفره و دو نفره می باشد.  در طی سالیان اخیر دانشجویان ایرانی بسیاری در دانشگاه اتاوای کانادا مشغول به تحصیل شده اند و جزو دانشجویان موفق این دانشگاه بوده اند.

مقاطع تحصیلی :

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکتری

مدارک مورد نیاز برای پذیرش

مدرک  پیش دانشگاهی

حداقل میانگین مورد نیاز بستگی به تعداد محدود موقعیت های فراهم شده در برنامه ارائه دارد. متقاضیانی که حداقل متوسط مورد نیاز برخی از برنامه های رقابتی دانشگاه را نداشته باشند، ممکن است در برنامه ای دیگر با زمینه ی مرتبط شرکت داده شوند.

واحد های پیش نیاز برای یک برنامه با واحد های ارائه شده در سال دوازدهم انتاریو مطابقت دارد.

مهارت زبان

دوره های دانشگاه اتاوا به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو زبان ارائه می گردد. بنابراین شما باید در یکی از این دو زبان خبره باشید تا پذیرش بگیرید.

تافل: کسب نمره 87

آیلتس: 6.5

 میانگین بخش شنیداری و خواندنی (CanTest) :  4.5

60 : PTE

70 : CAEL

90 : MELAB

چنانچه واجد شرایط یکی از شرایط زیر باشید از ارائه مدرک زبان معاف هستید:

گذراندن حداقل 18 واحد در دوره ی دبیرستان در انتاریو و یا معادل آن در دیگر استان های کانادا

گذراندن دوره ی A دیپلم بین المللی زبان انگلیسی با حداقل نمره 4

گذراندن دوره ی A یا AS غیر ESL با حداقل نمره B

گذراندن دوره ی AP در بخش زبان انگلیسی با حداقل نمره 4

کسب حداقل نمره 555 در بخش نوشتاری SAT

مهلت پذیرش:

برای بیشتر رشته ها آخرین مهلت درخواست پذیرش اول آوریل می باشد و دریافت و تحویل مدارک تا 30 آوریل می باشد.

 

شهریه

هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بین المللی بیشتر است. شهریه برای دانشجویان غیر کانادایی در مقطع لیسانس 31 دلار و 444 سنت و در مقطع فوق لیسانس از 16 دلار و 334 سنت تا 22 دلار و 786 سنت می باشد. شایان ذکر است که دانشگاه هزینه های دیگری را به عنوان خدمات در نظر می گیرد که شامل تربیت بدنی، انجمن های دانشجویی و .. می باشد.

دانشگاه اتاوا به مانند دیگر دانشگاه های کانادا بورسیه های متنوعی را به دانشجویان داخلی و بین المللی  اعطا می کند.

شرایط بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دوره ی کارشناسی

برآورده کردن شرایط مورد نیاز دانشکده مورد نظر

ثبت نام برای اولین بار در مقطع کارشناسی

شهروند کانادا باشد و یا اقامت دائم داشته باشد

شرایط بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دوره ی کارشناسی ارشد

هر دانشکده بودجه ای را به بورسیه دانشجویان بین المللی اختصاص داده است. میانگین پذیرش 8 از 10 مورد نیاز است. دو نوع بورسیه وجود دارد: بورسیه دوره ی کامل که سالانه مبلغ 15000 دلار از FGPS  و مبلغ تطبیقی آن از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل 7500 دلار سالیانه است و بورسیه دوره ی پاره وقت که سالانه مبلغ 7500 دلار از جانبFGPS  و مبلغ تطبیقی آن از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل 7300 دلار سالیانه است. مدت آن برای کارشناسی ارشد با پایان نامه دو سال و برای کارشناسی ارشد غیر حرفه ای یک سال می باشد.

شرایط بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی برای دوره ی دکتری

هر دانشکده ای بودجه ای را به بورسیه دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. میانگین پذیرش 8 از 10 مورد نیاز است. دو نوع بورسیه وجود دارد: بورسیه دوره ی کامل که سالانه مبلغ 18000 دلار از FGPS  و مبلغ تطبیقی با آن را از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل 9000 دلار سالیانه است و بورسیه دوره ی پاره وقت که سالانه مبلغ 9000 دلار از FGPS و مبلغ تطبیقی با آن را از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل 9000 دلار سالیانه است. مدت زمان دوره ی دکتری چهار سال می باشد.

https://www.universitystudy.ca/canadian-universities/university-of-ottawa

https://studyabroad.shiksha.com/canada/universities/university-of-ottawa

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن برگه هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
مشاوره تلفنی