دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا 2

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا یکی از بزرگترین دانشگاه های دو زبانه (انگلیسی-فرانسوی) می باشد و دانشجویان می توانند زبان مورد نظر خود را از بین این دو انتخاب کنند. این دانشگاه در سال ۱۸۴۸ تاسیس شد و بیش از ۴۲۰۰۰ دانشجو در ۹ دانشکده ی هنر، حقوق، آموزش، مهندسی، پزشکی، علوم فنی، علوم بهداشت، علوم اجتماعی و مدرسه مدیریت تفلر دارد. شهر اتاوا به عنوان قطب سیاسی کشور کانادا  نیز یاد می شود و به همین دلیل دانشکده ی حقوق در دانشگاه اتاوا، معتبرترین واحد علمی در این رشته در تمام کشور کانادا محسوب می شود.  این دانشگاه در میان ده دانشگاه  تحقیقاتی کانادا قرار دارد و سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار بودجه تحقیقی جذب می کند. زمینه های تحقیق شامل بهداشت، علوم ملکولی و محیط زیستی می باشد. دانشگاه اتاوا دارای سه پردیس است که در شهر های اتاوا، تورنتو و ویندسور واقع شده است و آموزش در پردیس تورنتو و ویندسور به زبان فرانسوی می باشد و پردیس اصلی در شهر اتاوا با مساحتی بالغ بر ۴۲ هکتار می باشد. محیط باز و گسترده ی پردیس ها امکانات زیادی را برای دانشجویان از جمله ورزش و پیاده روی فراهم می دارد. از دیگر امکانات پردیس ها می توان به ۵ کتابخانه ی مجهز و رستوران های زیادی اشاره کرد. این دانشگاه دارای ده خوابگاه دانشجویی می باشد و انواع گزینه های مسکن را ارائه می دهد. چهار مجتمع از ۷ مجتمع مسکونی یک نفره و دو نفره می باشد.  در طی سالیان اخیر دانشجویان ایرانی بسیاری در دانشگاه اتاوای کانادا مشغول به تحصیل شده اند و جزو دانشجویان موفق این دانشگاه بوده اند.

مقاطع تحصیلی :

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکتری

مدارک مورد نیاز برای پذیرش

مدرک  پیش دانشگاهی

حداقل میانگین مورد نیاز بستگی به تعداد محدود موقعیت های فراهم شده در برنامه ارائه دارد. متقاضیانی که حداقل متوسط مورد نیاز برخی از برنامه های رقابتی دانشگاه را نداشته باشند، ممکن است در برنامه ای دیگر با زمینه ی مرتبط شرکت داده شوند.

واحد های پیش نیاز برای یک برنامه با واحد های ارائه شده در سال دوازدهم انتاریو مطابقت دارد.

مهارت زبان

دوره های دانشگاه اتاوا به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو زبان ارائه می گردد. بنابراین شما باید در یکی از این دو زبان خبره باشید تا پذیرش بگیرید.

تافل: کسب نمره ۸۷

آیلتس: ۶٫۵

 میانگین بخش شنیداری و خواندنی (CanTest) :  ۴٫۵

۶۰ : PTE

۷۰ : CAEL

۹۰ : MELAB

چنانچه واجد شرایط یکی از شرایط زیر باشید از ارائه مدرک زبان معاف هستید:

گذراندن حداقل ۱۸ واحد در دوره ی دبیرستان در انتاریو و یا معادل آن در دیگر استان های کانادا

گذراندن دوره ی A دیپلم بین المللی زبان انگلیسی با حداقل نمره ۴

گذراندن دوره ی A یا AS غیر ESL با حداقل نمره B

گذراندن دوره ی AP در بخش زبان انگلیسی با حداقل نمره ۴

کسب حداقل نمره ۵۵۵ در بخش نوشتاری SAT

مهلت پذیرش:

برای بیشتر رشته ها آخرین مهلت درخواست پذیرش اول آوریل می باشد و دریافت و تحویل مدارک تا ۳۰ آوریل می باشد.

 

شهریه

هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بین المللی بیشتر است. شهریه برای دانشجویان غیر کانادایی در مقطع لیسانس ۳۱ دلار و ۴۴۴ سنت و در مقطع فوق لیسانس از ۱۶ دلار و ۳۳۴ سنت تا ۲۲ دلار و ۷۸۶ سنت می باشد. شایان ذکر است که دانشگاه هزینه های دیگری را به عنوان خدمات در نظر می گیرد که شامل تربیت بدنی، انجمن های دانشجویی و .. می باشد.

دانشگاه اتاوا به مانند دیگر دانشگاه های کانادا بورسیه های متنوعی را به دانشجویان داخلی و بین المللی  اعطا می کند.

شرایط بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دوره ی کارشناسی

برآورده کردن شرایط مورد نیاز دانشکده مورد نظر

ثبت نام برای اولین بار در مقطع کارشناسی

شهروند کانادا باشد و یا اقامت دائم داشته باشد

شرایط بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دوره ی کارشناسی ارشد

هر دانشکده بودجه ای را به بورسیه دانشجویان بین المللی اختصاص داده است. میانگین پذیرش ۸ از ۱۰ مورد نیاز است. دو نوع بورسیه وجود دارد: بورسیه دوره ی کامل که سالانه مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار از FGPS  و مبلغ تطبیقی آن از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل ۷۵۰۰ دلار سالیانه است و بورسیه دوره ی پاره وقت که سالانه مبلغ ۷۵۰۰ دلار از جانبFGPS  و مبلغ تطبیقی آن از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل ۷۳۰۰ دلار سالیانه است. مدت آن برای کارشناسی ارشد با پایان نامه دو سال و برای کارشناسی ارشد غیر حرفه ای یک سال می باشد.

شرایط بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی برای دوره ی دکتری

هر دانشکده ای بودجه ای را به بورسیه دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. میانگین پذیرش ۸ از ۱۰ مورد نیاز است. دو نوع بورسیه وجود دارد: بورسیه دوره ی کامل که سالانه مبلغ ۱۸۰۰۰ دلار از FGPS  و مبلغ تطبیقی با آن را از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل ۹۰۰۰ دلار سالیانه است و بورسیه دوره ی پاره وقت که سالانه مبلغ ۹۰۰۰ دلار از FGPS و مبلغ تطبیقی با آن را از جانب واحد دانشگاهی به میزان حداقل ۹۰۰۰ دلار سالیانه است. مدت زمان دوره ی دکتری چهار سال می باشد.

https://www.universitystudy.ca/canadian-universities/university-of-ottawa

https://studyabroad.shiksha.com/canada/universities/university-of-ottawa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلگرام رهاسیر کانال تلگرام رسمی رهاسیر

اینستاگرام رهاسیر صفحه رسمی رهاسیر

تماس با ما

ستاری نبش فردوس شرق

اتوبان ستاری نبش فرودس شرقی پلاک 440

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی رهاسیر