جریمه سنگین برای استعمال دخانیات در سواحل تایلند

جریمه ی سنگین برای استعمال دخانیات در سواحل تایلند

تایلند

با توجه به آلودگی هایی که ته سیگارها در سواحل تایلند به جا می گذارند ، استعمال دخانیات در بیست ساحل مشهور گردشگری این کشور ممنوع شده و جریمه سنگینی بهمراه خواهد داشت.

این ممنوعیت به دنبال گزارشاتی که از آلودگی های سواحل پاتونگ ارائه شده است انجام می گیرد.  بر اساس این گزارشات ، در این ساحل که توسط میلیون ها گردشگر بازدید می شود به طور متوسط ۰٫۷۵ ته سیگار در هر مترمربع یافت می شود که با احتساب ۲٫۵ کیلومتری طول آن ، ۱۰۱,۰۵۸ ته سیگار خواهد شد.

این گزارش توسط دپارتمان منابع ساحلی و دریایی این کشور ارائه شده که آن را یک “مشکل جدی” توصیف کرده است. ته سیگار سومین زباله ای است که در این ساحل بسیار به چشم می خورد و توسط این دپارتمان در پاکسازی ساحل جمع آوری می شود.

مدیر کل این سازمان در اینباره می گوید ” سیگار تاثیر مستقیم به روی محیط زیست دارد. زمانیکه سیگار به مدت طولانی زیر شن های ساحلی باقی بماند تاثیر بسیار مخربی به روی اکوسیستم خواهد داشت. و پس از آن وقتی مواد شیمیایی موجود در ته سیگار به آب وارد شود موجب مسموم شدن آن برای موجودات دریایی خواهد شد.”

این ممنوعیت از ماه نوامبر در ۲۰ ساحل این کشور انجام گرفته است که از جمله معروف ترین های آنها می توان به ساحل پاتونگ ، کو خای نوک ، کو خای نای ( پوکت ) ؛ هوا هین ، چا آم ، خائو تاکیاب ؛ پاتایا ، جومتین ، بانگسائن ( شرق چونبوری ) و سامیلا ( شهر سونگخلا) اشاره کرد.

پس از یک دوره کوتاه آزمایشی ، این ممنوعیت به روی تمامی سواحل تایلند ، همچنین مسافران و قایق های گردشگری نیز اعمال خواهد شد تا از آسیب هایی که ته سیگار به طبیعت و دنیای زیرآب میزند جلوگیری شود.

بر اساس این ممنوعیت در حال حاضر هر کسی در سواحل نامبرده حین سیگار کشیدن مشاهده شود مشمول پرداخت ۱۰۰۰۰۰ بات ( برابر با ۲۲۸۵ یورو یا چیزی حدود ۱۴ میلیون تومان ) خواهد شد و یا به یکسال حبس محکوم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

آدرس : تهران صادقیه گلستان یکم ساختمان زمرد طبقه دوم
شماره تماس: 02145806
شماره تماس ضروری:
09357822378
شبکه های اجتماعی ما :
  

به ما پیام دهید

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی رهاسیر