انتخاب هوشمندانه ی هتل

[vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_single_image image=”4424″ img_size=”800*800″ alignment=”center”][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]

انتخاب هوشمندانه ی هتل

روزگاری بود که شما می توانستید هتل را در مقصد مورد نظر خود بر اساس تعداد ستاره های آن انتخاب کنید. اما امروز این کار به این سادگی امکان پذیر نیست. منابع و وبسایت های مختلف، نظرات مختلفی در مورد آنچه که ۴ ستاره، ۳ ستاره یا ۲ ستاره خوانده می شود دارند؛ ضمن اینکه استانداردها نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. با فرض اینکه یک هتل ۵ ستاره از هتلی ۴ ستاره بهتر است، ممکن است صاحب اتاق کوچکی در یک هتل بزرگ شوید که اتاق های غذاخوری مجلل و مرکز تجاری دارد که شما هیچ وقت از آنها استفاده نخواهید کرد. همچنین با فرض اینکه یک هتل ۴ ستاره از هتلی ۳ ستاره بهتر است، احتمال دارد هتلی در مرکز شهر نصیبتان شود که سر وصدای زندگی شبانه و هزینه های گزاف پارک ماشین را به شما تحمیل کند. علاوه بر اینها، امروزه تعداد بسیار زیادی از هتل ها تجربیات خاص محلی را نیز ارائه می دهند که در تعداد ستاره های آنها در نظر گرفته نشده است، چرا که تعداد ستاره ها بیشتر بر ویژگی های فیزیکی و امکانات رفاهی هتل ها متمرکز است.
برای پیدا کردن بهترین مکان مناسب خودتان، به چیزی فراتر از تعداد ستاره های هتل فکر کنید و هتلی را انتخاب کنید که با هدف شما از سفرتان سازگارتر باشد. در اینجا نگاهی می اندازیم به هفت فاکتور مهم که پیش از رزرو هتل باید آنها را مد نظر داشته باشید.

 

‏ ۱- موقعیت قرارگیری‎‏

‏آیا شما به هتلی نیاز دارید که امکان دسترسی پیاده به یک مکان خاص مانند ساحل یا یک مرکز عمومی حمل و نقل را امکان پذیر کند یا اینکه شما در طول سفر خود رانندگی می کنید؟ برای یک سفر شهری که شما پیاده به گردش و تفریح می پردازید، به احتمال زیاد انتخاب شما مرکز شهر خواهد بود.
الی گشت کار شما را برای پیدا کردن هتل در مکان درست آسان کرده است. وقتی که برای پیدا کردن هتلی سرچ می کنید، می توانید نتایج را با توجه به همسایگی ها یا نزدیکی به جاذبه های مهم محدود کنید. در صفحه ی مخصوص به هتل های مقصد، نقشه ای از موقعیت قرارگیری هتل ها در آن شهر وجود دارد که می تواند با توجه به مسائلی مانند قیمت، سبک، برند و امکانات رفاهی فیلتر شده و نتایج نهایی را به شما نشان دهد.

 

 
۲ – فضا

در مسافرت چه مدت زمانی را در هتل سپری می کنید؟ آیا استفاده ی شما از هتل به دوش گرفتن و خوابیدن محدود می شود یا هتل مقر اصلی سفر شما است؟ هر قدر که مدت زمان بیشتری را به همراه افراد بیشتری در اتاق خود بگذرانید به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. به یاد داشته باشید که کلید یک تعطیلات خانوادگی شاد، انتخاب اقامتگاهی است که فضای نشیمنی مجزا از فضای خواب ارائه دهد که نمونه ی چنین فضایی را می توانید در سوئیت یک هتل با یک یا دو اتاق خواب و حتی یک آشپزخانه ی کامل بیابید.

 

‏ ۳- تخت خواب ها

‏‏‏به چه تعداد تخت و در چه ابعادی نیاز دارید تا همه بتوانند به راحتی به استراحت بپردازند؟ ابعاد تخت ها و مدل چیدمان آنها مخصوصا زمانی که با کودکان به سفر می روید می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. از آنجاییکه در هتل ها، وجود تخت هایی مناسب نوزادان و کودکان (rollaways and cribs) ضمانت شده نیست، بنابراین بهتر است یا سراغ هتلی بروید که چنین ضمانتی به شما می دهد (۵ ستاره) یا اینکه اتاقی را انتخاب کنید که حتی اگر چنین امکاناتی را در اختیار شما قرار نداد باز هم بتوانید به راحتی در آن به استراحت بپردازید .
وقتی شما در الی گشت به رزرو هتل خود می پردازید، می توانید به جزئیات اتاق مانند تخت خواب ها و امکانات رفاهی آن دسترسی پیدا کنید، حتی اغلب تصویری از نوع اتاق انتخابی شما نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 
‏‎‏ ۴- امکانات رفاهی

شما نمی توانید از قیمت اتاق یک هتل اطلاع پیدا کنید مگر اینکه بدانید به چه امکانات رفاهی نیاز دارید و کدامیک از آنها را هتل به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. صبحانه، WiFi و پارکینگ رایگان به چه میزان برای شما مهم هستند؟ در یک هتل ۳ ستاره معمولا این امکانات رایگان هستند اما در یک هتل ۴ ستاره می توانند به راحتی روزانه ۵۰ دلار خرج اضافه بر روی دست شما بگذارند! آیا شما هتلی می خواهید که استخر و مرکز تناسب اندام داشته باشد؟ مایکروویو یا یخچال کوچک چطور؟ آیا شما به سرویس اتاق یا تکنولوژی خاصی برای کارتان نیاز دارید؟ بهتر است قبل از رزرو هتل، از تمام اینها اطلاع کسب کنید و بفهمید کدامیک از آنها رایگان هستند و هزینه ی خدمات غیر رایگان چقدر است.

 
‏ ۵- سایز هتل

اغلب شما در یک مهمانخانه کوچک و مستقل یا یک هتل «تخت و صبحانه» رنگ و بوی محلی بیشتری نسبت به هتل های بزرگ زنجیره ای می یابید. از طرفی دیگر، هر چه یک مکان بزرگ تر باشد، مانند یک تفرجگاه بزرگ ساحلی یا اسکی، امکانات بیشتری را برای خوشحال و راضی نگه داشتن همه ی افراد ارائه می دهد، همچنین نوع اتاق های آن از تنوع بیشتری برخوردار اند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که به فضا و تخت مورد نیاز خود خواهید رسید. در چنین حالتی امکان بهره مندی از امکانات هتل نیز در بازه ی طولانی تری امکان پذیر است چرا که در هتل های بزرگ خدمات زودتر آغاز به کار کرده و دیرتر نیز تعطیل می کنند.
‏فراتر از توصیفات معمول راجع به اتاق ها، شما می توانید راجع به جزئیات امکانات هتل و تعداد اتاق های آن نیز، در سایت الی گشت اطلاع کسب کنید. شما همچنین می توانید نتایج جست و جوی خود را بر اساس امکانات خاصی محدود و فیلتر کنید.

 
‏ ۶- محیطی سرزنده

بعضی از هتل ها محلاتی برای معاشرت هستند. در این مکان ها که اغلب طراحی های خاص و ویژه ای نیز دارند، لابی به مکانی برای دیدن و دیده شدن تبدیل می شود. حتی هتل های بزرگ می توانند رنگی محلی گرفته و به عنوان مکانی برای ملاقات، شام یا نوشیدنی مورد استفاده قرار گیرند. ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_btn title=”تورهای لحظه آخری رها سیر” color=”danger” size=”lg” align=”center” css_animation=”bottom-to-top” button_block=”true” link=”url:http%3A%2F%2Frahaseir.com%2F%25D8%25AA%25D9%2588%25D8%25B1-%25D9%2587%25D8%25A7%25DB%258C-%25D9%2584%25D8%25AD%25D8%25B8%25D9%2587-%25D8%25A2%25D8%25AE%25D8%25B1%25DB%258C%2F|||”][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن برگه هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
مشاوره تلفنی