مدارک نیوزیلند


زبان

تحصیل در نیوزیلند که زبان رسمی نیوزیلند انگلیسی و ماروئی می باشد و زبان تدریس در دانشگاه ها و مدارس انگلیسی است به همین دلیل داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا الزامی است. دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند هستند می بایست مدرک زبان ایلتس حداقل 6 را داشته باشند در غیر این صورت قبل از ورود به دانشگاه ها باید دوره های زبان در نیوزیلند را سپری کنند.

مدارک لازم

مقطع لیسانس نیوزیلند
ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 یا تافل 550
2 توصیه نامه
مقطع فوق لیسانس نیوزیلند
ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا تافل 600
2توصیه نامه
مقطع دکتری نیوزیلند
کپی خلاصه تز ارائه شده در مقطع فوق لیسانس
ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 و یا تافل 600
2 توصیه نامه

شهریه ها

در دوران دبیرستان و دانشگاه و زندگی دانشجویان حدود 25000 تا 30000 دلار نیوزیلند می باشد که شامل: شهریه دانشگاه، خوراک، بیمه، رفت و امد و… میشود. در مقطع کارشناسی نیوزیلند شهریه سالانه دانشگاه های نیوزیلند مبلغی حدود 30000 دلار میباشد.در مقطع کارشناسی ارشد نیوزیلند شهریه سالانه دانشگاه ها حدود 10.000 تا 18.000 دلار است .
هزینه های سالانه برای مدارس دولتی نیوزیلند حدود ۱۱ هزار دلار برای مدارس ابتدایی نیوزیلند و ۱۳ هزار دلار برای مدارس متوسطه نیوزیلند
هزینه های سالانه برای مدارس خصوصی نیوزیلند حدود ۲۵ هزار دلار
دوره های فنی و حرفه ای نیوزیلند (2سال) برای رشته های مهندسی حدود ۱۸۵۰۰ دلار و برای رشته های کامپیوتری ۱۲۴۲۵ دلار
هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ۲۲ تا ۳۲ هزار دلار (البته در رشته های علوم پزشکی نیوزیلند بالاتر است)
هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیوزیلند حدود ۲۶ تا ۳۷ هزار دلار( البته در رشته های علوم پزشکی بالاتر است)
هزینه های تحصیل در مقطع دکترا نیوزیلند همانند دانشجویان داخلی بین ۶۵۰۰ تا ۹هزار دلار در سال
هزینه های دوره زبان نیوزیلند ۳۰۰ دلار در هفته یا یک دوره امتحان انگلیسی کمبریج ۵۱۰ دلار برای ۱۲ هفته

شروع ترم های تحصیلی و مهلت ارسال درخواست

ترم یک: مهلت ثبت نام تا اکتبر/شروع دوره از فوریه
ترم دوم: مهلت ثبت نام تا 15 اپریل/ شروع دوره جولای
مهلت ارسال مدارک نیز برای ترم یک تا اکتبرو ترم دوم تا 15 اپریل میباشد.

بورسیه ها

معمولا به علت رقابت کم در دانشگاه های نیوزیلند دریافت بورسیه آسان تر از سایر کشورها انجام میشود. دارا بودن رزومه قوی، معدل خوب و مقاله بین المللی این امر را تسهیل میکند.

مراحل اخذ پذیرش

هر دانشگاه در نیوزیلند دارای پروسه خاص خود است. برای آگاهی دقیق از جزییات مدارک مورد نظر مطمئن ترین راه چک کردن سایت دانشگاه مقصد است. به طور کلی درخواست ها باید تا قبل از اول سپتامبر مستقیما به دانشگاه ارائه گردد. ارائه یک رزومه کوتاه شامل فیلدهای مورد علاقه، پروژه هایی که متقاضی در آنها شرکت داشته، دو توصیه نامه ضروری است. ارائه درخواست میتواند به صورت ایمیل یا از طریق پورتال دانشگاه انجام شود. هزینه درخواست بین 25 تا 50 دلار نیوزیلند است که باید قبل از ارائه درخواست ارائه شود.

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف

دانشگاه های نیوزیلند قوانین سختگیرانه ای در مورد پذیرش دانشجو داشته که در ادامه به شرح مدارک درخواستی هر یک میپردازیم. قابل توجه متقاضیان تحصیل در نیوزیلند که لیست مدارک ذکر شده درادامه تنها شرایط عمومی بوده و برای اطلاع از جزییات باید به سایت دانشگاه مراجعه کرد.

تحصیل در مدارس

تحصیل در نیوزیلند از سن 6 تا 16 سالگی ادامه دارد. مدارس در کشور نیوزیلند به سه دسته تقسیم می شوند.
• مدرسه های دولتی نیوزیلند
منابع مالی آن توسط دولت تامین میشود و تحصیل در آن تا مقطع 19 سالگی است و برای دانش آموزانی که تبعه این کشور هستند رایگان می باشد.
• مدرسه های خصوصی نیوزیلند
شهریه این مدارس توسط دانش آموزان باید پرداخت شود که حدود 20،000 دلار در سال می باشد .
• مدرسه های یکپارچه نیوزیلند
هزینه این مدارس توسط دولت پرداخت می گردد و در آن یک اعتقاد خاص مذهبی آموزش داده می شود. مثلا این مدارس برای تدریس دروس مذهب کاتولیک به دانش آموزان هستند.
هزینه تحصیل در مدارس بسته به اینکه دولتی یا خصوصی باشد متفاوت هست. هزینه مدارس ابتدایی 11 هزار دلار نیوزیلند و مدارس متوسطه 13 هزار دلار نیوزیلند است. در مدارس خصوصی نیز هزینه ها از 25 هزار دلار نیوزیلند به بالا است. مدت زمان اقامت به اندازه مدت زمان تحصیل داده می شود که در ادامه می تواند فرد از نیوزیلند ویزای خود را تمدید نماید. باید توجه داشت که مدارس دولتی مختص افراد بومی این کشور یا افرادی است که اقامت دائم نیوزیلند را دارند و از این رو دانش آموزان بین المللی باید در مدارس خصوصی ثبت نام کنند.

مدارک ویزا

زمان مراجعه برای مصاحبه حضوری در سفارت لازم است تمامی مدارک مورد نظر سفارت که به صورت رسمی در وبسایت آن سفارت ذکر شده به دقت جمع آوری شود. کمبود مدارک سبب بروز مشکل در روند بررسی پرونده خواهد شد. به طور معمول فرم تکمیل شده سفارت، ترجمه رسمی و تایید شده تمامی مدارک تحصیلی و غیر تحصیلی، مدرک زبان، نامه پذیرش دانشگاه و در صورت وجود استادی پلن، پروپوزال و … قابل ارائه است.
میزان تمکن مالی که می بایست برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اثبات نمایید بین ۲۰ تا ۴۰ هزار دلار است.
ویزای همراه نیوزیلند
در صورت دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند فرد میتواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه کند. فرزندان این شخص در کشور نیوزیلند از تمام امکانات آموزشی بهره مند شده و همسر وی میتواند در صورت داشتن شرایط مساعد مشغول به کار شود، برای دریافت ویزای همراه دانشجو، متقاضیان باید اسناد و مدارکی دال بر ازدواج رسمی، اسناد مالی برای حمایت در طول بازه تحصیل، محل اقامت در طول دوره تحصیل را به اداره مهاجرت نیوزیلند ارائه نمایند، تا بتوانند موفق به اخذ ویزای همراه دانشجو در نیوزیلند شوند.

هزینه های ویزا

درخواست ویزای نیوزیلند به دو صورت آنلاین و دستی انجام می‌شود. برای درخواست ویزا به صورت آنلاین باید ۲۱۱ دلار نیوزیلند + ۴۵ یورو به سفارت این کشور پرداخت کنید . برای درخواست ویزا به صورت دستی نیز، باید ۱۲۱ یورو + ۵۸ یورو به سفارت این کشور پرداخت کنید.

هزینه های و زندگی

هزینه های کلی زندگی
هزینه های زندگی در نیوزیلند حدود ۱۴۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار نیوزیلند در ماه می باشد
اجاره خانه در نیوزیلند
به طور متوسط هزینه اجاره خانه در نیوزیلند بین 350 تا 500 دلار است که بسته به شهر و نوع خانه کمی متفاوت خواهد بود. مثلا متوسط قیمت خانه در اوکلند 825000 دلار و در اوتاگو 296000 دلار است.
هزینه خوراک در نیوزیلند
به طور کلی هزینه خورد و خوراک در نیوزیلند حدود 250 تا 300 دلار در ماه است.
هزینه حمل و نقل عمومی در نیوزیلند
هزینه حمل و نقل عمومی در نیوزیلند حدود 100 تا 110 دلار در ماه است.

اجازه کار دانشجویی

بر اساس قوانین، دانشجویان کارشناسی در نیوزیلند اجازه 10 ساعت کار هفتگی را دارند. دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت و دکتری 30 ساعت اجازه کار دارند. بسته به مقطع تحصیلی درآمد کار نیمه وقت دانشجویی بین 14 تا 16 دلار در ساعت است.