کرم هایی که شبیه درخت کریسمس هستند!

کرم هایی که شبیه درخت کریسمس هستند!

spirobranchus giganteus

کرم هایی که شبیه درخت کریسمس هستند!

نام علمی این موجودات spirobranchus giganteus بوده، اما بیشتر با اسم کرم درخت کریسمس شناخته می شوند. این کرم ها نه فقط به این دلیل که از درخت های بزرگ تغذیه می کنند بلکه به این دلیل که کاملا شبیه درخت های کریسمس هستند به این عنوان شناخته می شوند.

اسپایروبرانچس جایگنتئوس ها در اقیانوس زندگی کرده و دارای دو مارپیچ پر مانند هستند که از بدن لوله مانند آنها بیرون آمده و در کل شبیه به یک درخت کریسمس کوچک به نظر می رسند. این پر ها دارای ضمیمه هایی شبیه به مو هستند که رادیول نامیده می شوند و از ستون فقرات مرکزی کرم انشعاب یافته اند و به حیوان کمک می کنند تا مواد غذایی مانند گیاهان میکروسکوپی و فیتوپلانکتون های شناور در آب را جذب کنند. این شاخک های پرمانند همچنین در امر تنفسی به حیوان کمک می کنند. ارتفاع این حیوانات زیر ۴ سانتی متر بوده و در رنگ های مختلفی مانند نارنجی، زرد، آبی و سفید وجود دارند و به دلیل شکل، زیبایی و رنگ های خارق العاده ی خود به راحتی قابل تشخیص هستند.

کرم درخت کریسمس علاقه ی زیادی به جابجایی ندارد. هر زمان که مکان مناسبی بر روی یک مرجان زنده ی آهکی بیابند، سوراخی روی آن را تبدیل به لانه کرده و تا پایان عمر خود آنجا مستقر می شوند. این کرم ها گاهی اوقات برای گرفتن پلانکتون های در حال حرکت با پرهای کاملا باز شده از جای خود بیرون می آیند. لازم به ذکر است که این موجودات به هر گونه تماس یا سایه ی گذرا حساس بوده و به سرعت داخل لانه ی خود باز می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

آدرس : تهران صادقیه گلستان یکم ساختمان زمرد طبقه دوم
شماره تماس: 02145806
شماره تماس ضروری:
09357822378
شبکه های اجتماعی ما :
  

به ما پیام دهید

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی رهاسیر