موزه میراث روستایی گیلان

[vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_single_image image=”5228″ img_size=”800*800″ alignment=”center”][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]

موزه میراث روستایی گیلان

یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌ها رو می‌توانید در گیلان ببینید. جایی که با ورود به آن تازه متوجه می‌شود فرهنگ اصیل گیلانی چیست.

– عکسی که می‌بینید تنها گوشه‌ای از موزه میراث روستایی گیلان است، این موزه می‌تواند تصویر بسیار خوب و ملموسی از زندگی روستایی‌های شمال ایران به خصوص از گذشته به ما نشان بدهد.

موزه میراث روستایی گیلان پر است از خانه‌ها، کلبه‌ها و محل‌هایی که با ظاهر و چیدمان زندگی سنتی طراحی شده‌اند. در جای جای این موزه فرهنگ و اصالت مناطق شمالی ایران را از نزدیک می‌بینید.

– این موزه با هدف حفظ میراث مادی و معنوی مردم گیلان طراحی شده است.

هدف موزه میراث روستایی گیلان، تنها انتقال بناهای روستایی نیست، بلکه حفظ فرهنگ بومی، فن ساخت و دانش نانوشته‌ای است که در روستاهای گیلان وجود داشته است. در این مجموعه، علاوه بر معماری روستایی مناطق مختلف استان، سایر عناصر فرهنگی مربوط به ابزارهای زندگی و کار، خوراک، پوشاک و … هم به نمایش آمده است.

– در طراحی اینجا محل‌هایی برای بازارها، رستوران‌ها و چای خانه‌های سنتی، زمین‌ها و باغ‌ها، کارگاه‌های آموزش و تولید صنایع دستی، محل‌هایی برای بازی‌ها و نمایش‌های سنتی گیلان، پژوهشگاه معماری و مردم شناسی، پارک کودک، باغ‌های پرورش گیاهان دارویی و درختان بومی و … آن هم با معماری سنتی گیلان در نظر گرفته شده است.

▪آدرس دقیق موزه:میراث روستایی گیلان
ایران، گیلان، کیلومتر ١٨ آزادراه رشت- قزوین، نرسیده به پلیس راه، جاده‌‏ی سراوان- شفت[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن برگه هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.