موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی گیلان

یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌ها رو می‌توانید در گیلان ببینید. جایی که با ورود به آن تازه متوجه می‌شود فرهنگ اصیل گیلانی چیست.

– عکسی که می‌بینید تنها گوشه‌ای از موزه میراث روستایی گیلان است، این موزه می‌تواند تصویر بسیار خوب و ملموسی از زندگی روستایی‌های شمال ایران به خصوص از گذشته به ما نشان بدهد.

موزه میراث روستایی گیلان پر است از خانه‌ها، کلبه‌ها و محل‌هایی که با ظاهر و چیدمان زندگی سنتی طراحی شده‌اند. در جای جای این موزه فرهنگ و اصالت مناطق شمالی ایران را از نزدیک می‌بینید.

– این موزه با هدف حفظ میراث مادی و معنوی مردم گیلان طراحی شده است.

هدف موزه میراث روستایی گیلان، تنها انتقال بناهای روستایی نیست، بلکه حفظ فرهنگ بومی، فن ساخت و دانش نانوشته‌ای است که در روستاهای گیلان وجود داشته است. در این مجموعه، علاوه بر معماری روستایی مناطق مختلف استان، سایر عناصر فرهنگی مربوط به ابزارهای زندگی و کار، خوراک، پوشاک و … هم به نمایش آمده است.

– در طراحی اینجا محل‌هایی برای بازارها، رستوران‌ها و چای خانه‌های سنتی، زمین‌ها و باغ‌ها، کارگاه‌های آموزش و تولید صنایع دستی، محل‌هایی برای بازی‌ها و نمایش‌های سنتی گیلان، پژوهشگاه معماری و مردم شناسی، پارک کودک، باغ‌های پرورش گیاهان دارویی و درختان بومی و … آن هم با معماری سنتی گیلان در نظر گرفته شده است.

▪آدرس دقیق موزه:میراث روستایی گیلان
ایران، گیلان، کیلومتر ١٨ آزادراه رشت- قزوین، نرسیده به پلیس راه، جاده‌‏ی سراوان- شفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

آدرس : تهران صادقیه گلستان یکم ساختمان زمرد طبقه دوم
شماره تماس: 02145806
شماره تماس ضروری:
09357822378
شبکه های اجتماعی ما :
  

به ما پیام دهید

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی رهاسیر