باغ شاهزاده ماهان

[vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_single_image image=”5314″ img_size=”800*800″ alignment=”center”][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]

 باغ شاهزاده ماهان؛باغ های سنتی ایرانی در دل کویر کرمان

? باغ شاهزاده ماهان  بر خلاف نامی که دارد در دل کویر قرار دارد!‌

باغ شاهزاده ماهان تضادی است بین فضای سرسبز داخل باغ و کویر بیرون محیط باغ، که این تضاد جذابیت ویژه‌ای برای جذب گردشگران میباشد و از آن میتوان بعنوان یکی از زیباترین باغ های سنتی و خاص ایران در زمینه گردشگری نام برد که چنین تضاد زیبایی را بوجود آورده است.

? باغ شاهزاده ماهان یکی از ۹ باغ ایرانی میباشد که در فهرست میراث‌جهانی یونسکو  به عنوان سیزدهمین اثر ایرانی به شماره ۱۳۷۲ به ثبت جهانی و در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۵۳ به شماره ۱۰۱۲ هم به ثبت ملی رسید.

اطلاعات این باغ از طرف یونسکو نیز به ۳۵ زبان زنده دنیا ترجمه و در نقشه گردشگری یونسکو نیز قرار گرفت.

سرسبزی باغ شاهزاده ماهان از چیست؟

شیب تند زمین که از اصول اولیه باغ تخت ها به شمار می رود، سبب می شود که آب در میان باغ شاهزاده از بالا به پایین در قالب یک جوی جریان  یابد. در سمت راست و چپ این جوی پیاده راه هایی برای عبور و مرور قرار دارند و در حاشیه ی پیاده راه ها جویبارهایی دیده می شوند که همچون یک مرز، فضای رفت و آمد را از فضای سبز باغچه ها جدا می کنند. آب در این جویبار ها جریان می یابد تا به پای درختان برسد و سرسبزی آنها را حفظ کند.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_btn title=”تورهای ترکیه رها سیر” color=”danger” size=”lg” align=”center” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:http%3A%2F%2Frahaseir.com%2Fpackages%2F%25d8%25a7%25d8%25b3%25d8%25aa%25d8%25a7%25d9%2586%25d8%25a8%25d9%2588%25d9%2584%2F||” button_block=”true”][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن برگه هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.