روستایی بدون در و قفل در هند

روستایی بدون در و قفل در هند

frgg

روستایی را تصور کنید که خانه ها در آن هیچ دری ندارند ، در مغازه ها همیشه باز است و محلیان هیچ احساس نا امنی نمی کنند.

این داستان روستای Shani Shingnapur  در ایالت Mahashtra هند است ، جایی که روستاییان بخاطر اعتقاد لایزال خود به خدای شانی ، “خدای خورشید” از هر گونه ایمن سازی خودداری می کنند و خدای خورشید به عنوان حافظ روستا تلقی می شود.

این افسانه ۳۰۰ ساله می گوید که بعد از یک باران سهمگین و جاری شدن سیل ، یک تخته سنگ مشکی صیقل داده شده در سواحل رودخانه Panasnala که زمانی در روستا جریان داشته است،  پیدا می شود. وقتی روستاییان با چوبی این تخته سنگ ۱٫۵ متری را لمس می کنند ، از آن خونی به بیرون تراوش می کند. بعد از آن شب “shani” به خواب رئیس قبیله می آید و فاش می سازد که آن تخته سنگ بتی از طرف او بوده است و دستور می دهد که در روستا نگه داری شود تا از این به بعد در آنجا ساکن شود . اما شانی یک شرط داشت : تخته سنگ و قدرت های ماورایی اش باید بدون هیچ محافظی در معرض دید ساکنان روستا قرار بگیرد و بعد ها خدای خورشید رهبر قبیله را مورد آمرزش قرار می دهد و قول می دهد که از روستا در مقابل هر خطری محافظت کند.

بعد از اینکه روستاییان آن تخته سنگ بزرگ را در مرکز شهر و در محیطی بدون سقف نصب می کنند ، تصمیم می گیرند که تمامی قفل ها و درها را از بین ببرند ، آنها دیگر با محافظت خدای خورشید نیازی به آنها احساس نمی کردند .

این سنت برای نسلها ادامه پیدا کرده است . بعضی از محلی ها تخته هایی چوبی را برای جلوگیری از ورود سگ ها به داخل خانه آویزان می کنند ولی هیچ در دائمی وجود ندارد و جواهرات و یا پول های آنها بدون گاو صندوق و یا در نگهداری می شود. آنها اعتقاد راسخی به نگهبان مقدس دارند که آنها را از هر بلایی محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس :
صادقیه سازمان آب غربی گلستان یکم پلاک 23 واحد 7
ساعات کاری:
شنبه تا چهارشنبه 17:30-9 پنجشنبه ها 14-9
شماره های تماس:
021-45806
شماره تماس مدیریت:
09357822378

به ما پیام دهید

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی رهاسیر